Усі правові акти надходять з офіційних джерел і постійно оновлюються (внесення змін, нова редакція, втрата чинності, тощо). Для скорочення переліку актів необхідно скористатися функцією “Фільтрування”. Ви маєте змогу відфільтрувати документи за:
новизною;
чинністю;
видавниками;
типом;
джерелами, з яких вони надходять;
датою.
У деяких категоріях є функція “більше” – вона дозволяє оглянути повний перелік підкатегорій. Також можна здійснювати пошук підкатегорії та бачити інформацію про кількість документів у кожній з них.
Таким чином Ви маєте змогу скоротити кількість документів до необхідного мінімуму.
Отримання списку нормативно-правових актів/документів/публікацій через пошукову систему
Онлайн-система за Вашим пошуковим запитом надасть повний список документів, які знаходиться у базі даних. Скоротити список можна за допомогою функції “Розширений пошук”.
Розширений пошук дає змогу звузити (конкретизувати) межі пошуку за обраними критеріями.
Кожний нормативно-правовий документ/публікація має свою позначку (див.: Піктограми документів). Крім зазначених позначок, є дуже важливий : ця позначка сповіщає про те, що даний документ оновився або був доданий в систему вперше;
У повному списку документів/публікацій (посилань на них) є можливість:
роздрукувати список;
додати до портфелю;
зберегти як – збереження доступне у форматі Microsoft Word.
Інформацію у повному списку можна відсортувати за Вашими потребами. Для цього необхідно натиснути на піктограму та вибрати потрібний спосіб:
Текст документа
Після натискання на обраний документ – відкриється вікно з повним текстом. У верхній частині документа знаходиться: назва, джерело, статус та версії.
джерело публікації,
статус
версія акту.
Нижче представлені можливості роботи з документом.
Вкладка “Документ”
На даній вкладці Ви маєте можливість:
перейти до – це дає змогу перейти до потрібної статі миттєво, а не “прокручувати” повний текст документа
зміст – у лівій частині відкривається повний перелік розділів документа, що спрощує перехід по
версії – відображаються всі версії, які були у різні роки
показати зміни – система виділить всі місця в документі, де відбулися зміни. Зміни можна відмінити, а також додати до виборки “Показати лише змінені блоки”
шукати у тексті – Ви маєте змогу швидко знайти абзаци з потрібним словом. Зліва система виведе повний перелік місць, де є запитуване слово. Це слово буде виділено по всьому тексту, на верхній панелі буде інформація про його кількість у документі.
вибірка – завдяки цій функції Ви можете обрати певний розділ/пункт документу для швидкого переходу до нього. Для цього потрібно натиснути на “плюсик” та обрати “Додати до виборки”
Обрані елементи будуть відображені на панелі зліва. Щоб переглянути якийсь із обраних елементів достатньо натиснути на Показати лише вибрані.
Кількість елементів, які додані до виборки, будуть відображені біля назви
Вкладка “Експорт”
Тут Ви маєте можливість:
налаштувати експорт,
роздрукувати документ,
зберегти в форматі .docx чи .pdf,
відправити з власної електронної пошти, яка зазначена як Ваш логін, без збереження документа на своєму комп’ютері.
Інформація про документи, які пов'язані з певним абзацом/розділом
Подається Інформація про норму у документі. Щоб її переглянути достатньо натиснути піктограму поруч із конкретною нормою – відкриється вікно, у якому буде відображено перелік документів, які пов’язані з нормою/розділом, можливість додати до Портфелю, Примітки, Оповіщення або до Виборки.
Звичайні та загальні пояснення
Пояснення містять інформацію про зміну в законодавчому акті.
Звичайне пояснення позначається в тексті цифровою позначкою, наприклад „(1)”, та стосується редакційної норми. Загальне пояснення позначено „*” та стосується всього нормативно-правового акта.
Гіперпосилання на інші акти у тексті
Посилання на інші правові акти виділено кольором, а при наведенні підкреслюється суцільною лінією. За замовчуванням гіперпосилання відкриваються у цьому ж вікні але у параметрах можна це змінити (див. розділ Параметри).
Курсив у тексті нормативно-правового акта
Курсивом в дужках після певної норми зазначається акт, яким внесено зміни до цієї норми. Курсивом в дужках перед нормою зазначається вказівка про визнання норми неконституційною. При цьому текст норми має загальне для всього нормативного акта форматування.
Пов'язані документи
Функція “Пов’язані документи” відображає категорії документів, які пов’язані з певним правовим актом. Натиснувши на будь-яку з категорій, можна перейти до списку документів.